Είκοσι τέρματα σημειώθηκαν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας στην Δυτική Αττική. Τα πιο πολλά στην αναμέτρηση του Ηρακλή με τον Πυρρίχιο (πέντε).
Δεν έλειψαν και τα ευτράπελα στην αναμέτρηση του Βύζαντα Μεγάρων με τον Ακράτητο που υπήρχε πολύ ένταση και διακοπή στο παιχνίδι αλλά και αποβολές των Τάσο Παρασίδη (Ακράτητου) και των γενικών αρχηγών και των δύο ομάδων Μάκη Πανταζή και Κώστα Μπαλή.
Ακόμα ο ΠΑΟΚ Μάνδρας διαμαρτύρεται για την διαιτησία του Φίτσα στο μάτς με την Ζωφριά.
Αξίζει να σημειωθεί ότι τους αγώνες της πρεμιέρας παρακολούθησαν αρκετοί φίλαθλοι ενώ δεν έλλειψαν και οι όμορφες παρουσίες.
Επίσης το Σαββατοκύριακο ξεκινάει και η Β΄κατηγορία με τα παιχνίδια:
Αστέρας Μαγούλας-Αίας Παραλίας, Μεγαρικός-Λέων, Ερμής Α.Λ-Αγίοι Ανάργυροι, Λαμπερή Ελευσίνας-Εθνικός Πανοράματος, Κριός -Ικαρος. ΡΕΠΟ ο Αστέρας Ανω Λιοσίων.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:
Βύζας Μεγάρων-Ακράτητος Ανω Λιοσίων 2-2(Π.Κλωνάρης, Γ.Κλωνάρης-Παρασίδης-Σερέπας)
Μανδραικός-Θρασύβουλος Φυλής 2-1(Μονέ 2-Κοντούλης Α)
ΑΕ Ζεφυρίου-Νέα Πέραμος 1-3(Χαιντούτης-(Πρόκου,Κάπρο,Τσακάι)
ΑΟ Ζωφριά-ΠΑΟΚ Μάνδρας 2-0( Μάκρας-Γεγές)
Απόλλων Π-Μικρασιατική Μεγ.0-2( Φουρνάρης, Ζουμπουρλής)
Πανελευσινιακός-Σκορπιός Φυλής 0-0
Ηρακλής Ελευσίνας-Πυρρίχιος 4-1(Τσεβάς 2 Πέππας, Κατσάφαρος(Σότα)
Ρεπό ο Ατταλος Νέας Περάμου
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(1η αγωνιστική)
Ηρακλής Ελευσίνας 4-1-3
Ζωφριά 2-0 3
Μικρασιατική 2-0 3
Νέα Πέραμος 3-1 3
Μανδραικός 2-1 3
Ακράτητος 2-2 1
Βύζας Μεγάρων 2-2 1
Σκορπιός Φυλής 0-0 1
Πανελευσινιακός 0-0 1
Ατταλος Νέας Περ. 0-0 0
Θρασύβουλος 1-2 0
ΑΕ Ζεφυρίου 1-3 0
Απόλλων Ποντίων 0-2 0
ΠΑΟΚ Μάνδρας 0-2 0
Πυρρίχιος 1-4 0
ΟΙ ΓΚΟΛΤΖΗΔΕΣ:
2 τέρματα: Τσεβάς(Ηρακλής), Μονέ(Μανδραικός)
1 τέρμα: Κλωνάρης Π, Κλωνάρης Γ.( Βύζας Μεγάρων), Παρασίδης-Σερέπας (Ακράτητος), Κοντούλης Α(Θρασύβουλος), Χαιντούτης(ΑΕΖ), Πρόκου-Κάπρο-Τσεκάι(Ηρακλής Ελευσίνας), Φούρναρης-Ζουμπουρλής(Μικρασιατικής), Μάκρας-Γεγές(Ζωφριά), Πέππας-Κατσάφαρος(Ηρακλής), Σότα(Πυρρίχιος).
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(2η αγωνιστική)
Ατταλος Νέας Περάμου-Πανελευσινιακός
Σκορπιός Απόλλων Ποντίων
Μικρασιατική-Μανδραικός
ΠΑΟΚ Μάνδρας-Ηρακλής Ελευσίνας
Θρασύβουλος-Βύζας Μεγάρων
Πυρρίχιος –Νέα Πέραμος
Ακράτητος-ΑΕ Ζεφυρίου
Ρεπό η Ζωφριά